O nas

Obornicki Ośrodek Kultury  jest samorządową instytucją kultury z 40-letnią tradycją.Obornicki Ośrodek Kultury 2008r
(fot.: Obornicki Ośrodek Kultury, 2008r)

Oferuje  różnorodny program działalności kulturalnej dla mieszkańców Obornik Śląskich.
Priorytetem w tej działalności jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży w dziedzinie teatru, plastyki, muzyki, tańca, ceramiki i fotografii.
Projekty kulturalne tworzone z udziałem utalentowanych dzieci  i młodzieży skupionej wokół naszej instytucji pod kierunkiem instruktorów dają szansę na przeżycie czegoś wyjątkowego zarówno przez ich uczestników jak i odbiorców.

W Galerii Jednego Obrazka i Galerii Twórczości dziecięcej można obejrzeć wspaniałe prace plastyczne ilustrujące niezwykłą wyobraźnię najmłodszych naszych twórców.
W Galerii Plastycznej i Małej Galerii Fotografii Kontrast prezentujemy  dorobek artystyczny artystów z kraju i zagranicy.
Świętem  sztuki w Obornikach Śląskich jest cykliczna wystawa zatytułowana „Galeria Oborniki Śląskie” prezentującą  twórczość kilkudziesięciu artystów tworzących i mieszkających w Obornikach Śląskich.
Recitale  gwiazd, spektakle kabaretowe i teatralne, programy poetycko-muzyczne, wykłady powszechne, pokazy multimedialne, imprezy plenerowe, bale karnawałowe i sylwestrowe, przedsięwzięcia  kulturalne  przygotowywane przez zespół OOK wypełniają bogatą ofertę Ośrodka.
Naszymi gośćmi byli min. Edyta Geppert, Michał Bajor, Daniel Olbrychski, Grzegorz Turanau, Hanka Bielicka, Irena Santor, Wojciech Młynarski, Emilia Krakowska oraz oborniczanie Maria Oraczewska, Zdzisław Skorek, Irena Remiszewska, Ludmiła Dąbrowska-Kuziemska oraz zaprzyjaźnieni z Ośrodkiem artyści wrocławscy Maria i Jarosław Zawartko, Anna Kramarczyk i Krzysztof Grębski, Mirosław Gąsieniec, Krzysztof Karpiński.

Na scenie Ośrodka występowali artyści z Niemiec, Francji, Czech, USA, Ukrainy, Litwy, Finlandii, Syberii, Korei, Meksyku, Indii, Ukrainy, Litwy, Bułgarii.
Współpracujemy ze stowarzyszeniami, związkami i placówkami oświatowymi. Wspieramy przedsięwzięcia integrujące środowisko lokalne.

Jesteśmy kreatywni i otwarci na potrzeby wypływające ze środowiska.
Jest nam bardzo miło, iż możemy naszym odbiorcom dostarczać wielu przeżyć duchowych.