WYSTAWA PRAC MARII KULESZY

W grudniu 2020  i styczniu 2021 w Galerii Obornickiego Ośrodka Kultury prezentować będziemy wystawę MARII KULESZY- „SZKŁO”.

Podczas wystawy będzie można zakupić wyjątkowe przedmioty na prezent. O szczegółach dotyczących zakupu będziemy informować na bieżąco.

Maria Kulesza studiowała szkło artystyczne oraz grafikę we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1988-1993. Otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za bardzo udany dyplom. Ukończyła również filologię angielską.

Tworzy szklane obiekty: rzeźby, obrazy, witraże oraz szkło użytkowe. Ma w swoim dorobku witraże kameralne oraz realizacje kościelne (największa dla kościoła św. Ducha w Słubicach). Jest autorką unikatowych statuetek nagród na Przeglądy Piosenki Aktorskiej, na festiwal Harmonia Viva, statuetki Pióra Fredry i innych. Pracowała także przy tworzeniu scenografii teatralnych. Obecnie zajmuje się głównie edukacją dzieci i dorosłych, m.in. prowadzi Autorską Pracownię Szkła we wrocławskim Centrum Kultury Agora. Tworzy designerskie szkło użytkowe. Swoje prace artystka pokazywała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

e-mail:  mary_q@wp.pl

fb: Szklane Wypieki

You may also like...