„Z dziada pradziada” – konkurs na potrawę bliską sercu Oborniczanina

Zapraszamy do udziału w konkursie „Z dziada pradziada”!

Jest to konkurs na potrawę bliską sercu Oborniczanina, adresowany do osób fizycznych, Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych.

Jego celami są: zebranie przepisów kulinarnych przekazywanych w rodzinach mieszkańców Gminy Oborniki Śl., zwiększenie świadomości na temat dziedzictwa kulturalnego i kulinarnego regionu oraz aktywizacja i międzypokoleniowa wymiana wiedzy i umiejętności wśród uczestników.

Podziel się przepisem na tradycyjną, bliską twemu sercu potrawę i uratuj ją przed zapomnieniem. Zwycięzca konkursu poprowadzi warsztat kulinarny online dla wielbicieli smaków tradycji!

Wydarzenie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Historia Dolnego Śląska była bardzo bogata i burzliwa, czego efektem jest specyficzna tradycja kulinarna. Wielobarwne dziedzictwo kulturalne i kulinarne regionu wynika z migracji ludności i składają się na nie wpływy m. in. żydowskie, łemkowskie, karaimskie, romskie, ukraińskie, litewskie, niemieckie, czeskie, greckie czy bałkańskie. Aby zwiększyć świadomość Dolnoślązaków na ten temat i przy okazji poszerzyć ich horyzonty kulinarne, Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym. Jego celem będzie zebranie przepisów kulinarnych przekazywanych w rodzinach mieszkańców Gminy Oborniki Śl. z zaznaczeniem ich pochodzenia, oraz zebraniem historii z nimi związanych Efektem będzie zestawienie nadesłanych przepisów w formie galerii i opisów na stronie Obornickiego Ośrodka Kultury pod adresem http://kultura-oborniki.pl/ook/ oraz warsztat kulinarny online poprowadzony przez zwycięzcę konkursu. Przy wyborze zwycięzcy brane będą pod uwagę: związek przepisu z regionem i jego historyczne pochodzenie, estetyka fotografii potrawy zgłoszonej w konkursie.

Więcej informacji znajdą Państwo w Regulaminie.

Regulamin – Konkurs kulinarny EDD

Dokumenty zgłoszeniowe:

Formularz zgłoszeniowy- Z dziada pradziada

Załacznik – oświadczenie

Klauzula konkurs kulinarny Obornicki Ośrodek Kultury

Pytania dotyczące konkursu prosimy wysyłać na adres ewarakiel.ook@gmail.com

Zapraszamy do udziału!

You may also like...