Nie ma wypożyczeń, nie ma zwrotów

Niemal natychmiast po zamknięciu – z powodu przeprowadzanego skontrum – w bibliotece rozdzwoniły się telefony. Czytelnicy pytają: co ze zwrotem książek?, czy będą naliczane opłaty za przetrzymywanie?, co zrobić, jak dostanę maila z przypomnieniem o mijającym terminie wypożyczenia?…

Informujemy, że za okres, gdy biblioteka jest nieczynna z powodu skontrum, nie obowiązują terminy zwrotu wypożyczonych książek, audiobooków, filmów itp. Dla Czytelników biblioteka będzie zamknięta prawdopodobnie do 31 sierpnia br. Jeśli jednak uda nam się przeprowadzić inwentaryzację szybciej – od razu wznowimy wypożyczenia, jeszcze przed tą datą. Przypomnienia o mijającym terminie, jakie otrzymujecie Państwo e-mailowo, są generowane przez system automatycznie (program nie przewiduje wyłączenia tej funkcji), dlatego prosimy o ich zignorowanie. Za ten czas nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Jednocześnie przypominamy, że przez cały czas nasi Czytelnicy mogą korzystać z ok. 60 tysięcy książek: e-booków i audiobooków udostępnianych przez nas bezpłatnie na platformie Legimi, wśród których nie brak najnowszych bestsellerów!

Wszyscy, także osoby nie będące naszymi czytelnikami, mogą – również nieodpłatnie – korzystać z elektronicznych zbiorów ogólnie dostępnych np. Biblioteki Narodowej na platformie polona.pl lub bibliotek: Wolne Lektury – wolnelektury.pl, i Czytam – iczytam.pl, Lektury.gov – lektury.gov.pl, Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa – dbc.wroc.pl czy Europeana Collections – europeana.eu/pl.

Zachęcamy również do korzystania z zasobów bazy Cyfrowy Dolny Śląsk (http://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra).

(AnB)