Okładka: "Ścieżki północy"
Szczegóły:Twarda oprawa - wydanie pierwsze
ISBN: 978-83-08-06039-1
Liczba stron: 476
Wyjeżdżając w 1940 roku na front, Dorrigo Evans ma przed oczami jeden obraz - Amy. Gdy ją pierwszy raz zobaczył, miała we włosach czerwoną kamelię. I była żoną jego wuja.
Dorrigo przejdzie wojenne piekło. Pojmany przez Japończyków, będzie pracował przy budowie Kolei Birmańskiej i trafi do ukrytego w dżungli obozu. W liście otrzyma wiadomość o tragicznej śmierci Amy.
Po zakończeniu wojny Dorrigo Evans osiądzie w Melbourne i zostanie chirurgiem. Powszechnie podziwiany, ceniony lekarz, o którego bohaterskiej postawie w obozie rozpisuje się prasa, na co dzień czuje się zdrajcą i hipokrytą wobec żony. Każda kobieta w jego życiu nie była ucieczką od Ellie, ale próbą zapomnienia o dziewczynie z czerwoną kamelią. Dziewczynie, którą pewnego dnia spotka przypadkiem na ulicy.
"Ścieżki północy" to poruszająca powieść o człowieczeństwie, miłości i życiu z poczuciem odpowiedzialności za śmierć innych ludzi. Richard Flanagan zadedykował książkę ojcu - więźniowi 335, który jako jeniec budował Kolei Śmierci.
"Od czasu »Drogi« Cormaca McCarthy'ego żadna książka nie wstrząsnęła mną jak ta".
Washington Post
"Gdy czytamy ją po raz wtóry, ta cudowna powieść ujawnia kolejne piętra i poziomy swojej pięknej i nad wyraz starannie wykończonej architektury".
New York Times Book Review
Data wydania: 5 października 2015
Wydawca:
Tagi: