Kto jeszcze nie ma dostępu za naszym pośrednictwem do kodowanych e-książek Legimi, a na dodatek nie został czytelnikiem naszej biblioteki, ten może teraz nieodpłatnie korzystać z elektronicznych zbiorów np. Biblioteki Narodowej na platformie polona.pl lub bibliotek: Wolne Lektury – wolnelektury.pl, i Czytam – iczytam.pl, Lektury.gov – lektury.gov.pl, Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa – dbc.wroc.pl czy Europeana Collections – europeana.eu/pl.

Wiele osób nas pyta, czy można otrzymać bezpłatnie dostęp do ebooków nie mając karty czytelniczej. Odpowiadamy: niestety NIE. Kody Legimi możemy przekazywać TYLKO zarejestrowanym czytelnikom naszej biblioteki, dla których opłacamy dostęp.

W związku z pandemią – jak wszystkie biblioteki w kraju (i nie tylko) – nie możemy prowadzić działalności. Nie mamy więc możliwości zapisania nowych czytelników. Prosimy o cierpliwość i zapraszamy do biblioteki po złagodzeniu reżimu sanitarnego. Tymczasem polecamy bezpłatne zbiory książek elektronicznych.

Przypominamy też naszym stałym Czytelnikom, którzy kodów do Legimi nie odebrali do tej pory, a chcieliby mieć dostęp do najnowszych książek elektronicznych, że wystarczy pod e-mailowym adresem: brosiak@kultura-oborniki.pl złożyć zamówienie, podając imię i nazwisko oraz nr karty czytelniczej, by tą samą drogą otrzymać dostęp do Legimi.

(AnB)

graf. A. Buryło