Gry terenowe – rodzaj gier rozgrywanych najczęściej w czasie rzeczywistym, do których wykorzystuje się teren, jego topografię oraz inne właściwości. Istnieje wiele rodzajów gier terenowych – zręcznościowe, siłowe, taktyczne, fabularne i RPG. Podstawową umiejętnością wymaganą od gracza jest dobra orientacja w terenie, umiejętność czytania mapy lub wykorzystania urządzeń GPS.

10 czerwca 2016 roku w godzinach nocnych naszą bibliotekę odwiedziła grupa osób biorących udział w grze terenowej „Z archiwum Obornik Śląskich”. Uczestnicy, głównie młodzież, zwiedzili bibliotekę, poznali jej historię i historię dworca. Młodzi ludzie m. in. obejrzeli stare fotografie wykonane w różnym czasie w okolicach obornickiej stacji kolejowej , a obecnie eksponowane w mediatece. Młodzież mogła też zapoznać się z materiałami archiwalnymi, ilustrującymi kolejne przeprowadzki biblioteki od 1945 roku.

Uczestnicy nocnej eskapady po Obornikach Śląskich – którzy odwiedzili wcześniej rejon ul. Parkowej i Stare Kino – w bibliotece podsumowali oryginalną wycieczkę. Opiekunowie podliczyli uzyskane przez graczy punkty, wręczyli im dyplomy i upominki. (AK)