W czwartek, 18.10.2018 roku,  naszym gościem była autorka powieści dla młodzieży Ida Pierelotkin.  Spotkanie w Bibliotece im. J. Iwaszkiewicza, w którym udział wzięli uczniowie klas VI z każdej ze szkół podstawowych w Obornikach Śląskich, zorganizowaliśmy we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną w ramach Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami: Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH. To największa regionalna impreza promująca czytelnictwo dzieci i młodzieży, odbywająca się już po raz piętnasty, w tym roku przebiegała pod hasłem: Polska na szóstkę.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej autorka opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty książki „Wenus w pietruszce”, a także udzieliła interesujących informacji dotyczących drogi od pomysłu do wydania książki.

W drugiej części młodzież rozwiązywała quiz, a później  zadawała pisarce pytania na temat jej pracy i nie tylko. Uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek naszego gościa. Na koniec spotkania Pani Ida podpisywała książki i rozdawała autografy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, ze środków samorządów województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzycha oraz dolnośląskich samorządowych instytucji kultury.

(MBD)

Fot. A. Buryło