Zapraszamy do biblioteki na „Spór o zamek czyli Ostatni zajazd na Litwie”. Monodram wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza przedstawi krakowski aktor znany ze „Spotkań z balladą” – Andrzej Jurczyński.

W latach 1982-1984, kierując Teatrem im. Mickiewicza w Częstochowie, Jurczyński zrealizował m.in. „Opowieści lasku wiedeńskiego” Ödöna von Horvátha, „Zbrodnię i karę” wg Fiodora Dostojewskiego, „Hioba” Karola Wojtyły oraz „Noc w operze” na motywach oper komicznych Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Jako aktor w swoim dorobku ma wiele ról teatralnych, m.in. rolę tytułową w „Edyp królem” Sofoklesa, Gila w „Paradach” Jana Potockiego oraz Ericha w „Opowieściach z lasku wiedeńskiego”, a z monodramem „Spór o zamek czyli Ostatni zajazd na Litwie” jeździ od wielu lat po całej Polsce, odwiedzając również małe miejscowości. Dzięki temu widzowie mogą poznać jedną z najtrudniejszych form teatralnych, jaką jest monodram.
Jeden aktor na scenie, minimum scenografii i rekwizytów – artysta w ciągu godzinnego monologu wciela się w kilka postaci, naśladując różnorodne charaktery i zachowania. Nie lada wyzwanie – przekonajcie się sami!

Spektakl zostanie zaprezentowany 20 kwietnia o godzinie 9.00. Zapraszamy uczniów oraz wszystkie osoby zainteresowane. Wstęp wolny! (MJD)