13 kwietnia o godzinie 18:00 w naszej bibliotece odbył się uroczysty półmetek wystawy „Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka”. Jak widać na zdjęciach – atmosfera była przednia i humory również. W rozmowach dominował temat zaangażowania znanych osób w promocję czytelnictwa, chwalono też trafność (zdaniem niektórych dość kontrowersyjnego) pomysłu, łączącego aspekt intelektualny z fizyczną przyjemnością.

 

Raport Biblioteki Narodowej

W świetle opublikowanego ostatnio raportu Biblioteki Narodowej, z którego wynika, że 63% Polaków w ogóle nie czyta książek, takie przedsięwzięcie nabiera jednak szczególnego znaczenia. Wystawa odbywa się bowiem w ramach społecznej kampanii promującej czytelnictwo prowadzonej pod tym samym tytułem. Została ona zainicjowana przez Grupę Twórczą Qlub Xsiążkowy i uzyskała wsparcie ze strony znanych osób. To właśnie ich zdjęcia (przy lekturze, w sypialniano–relaksującej konwencji) firmują projekt.
Już na starcie, w 2011 roku GTQK wygrała konkurs na najlepszą kampanię społeczną i do dzisiaj jej pomysł cieszy się ogromnym powodzeniem. Zawojował on Internet (facebookowy fanpage Grupy śledzi 200 tysięcy sympatyków), a wystawa praktycznie do końca roku ma wypełniony terminarz.

U nas można oglądać zdjęcia do 30 kwietnia – gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Przybywajcie tłumnie, ze swoją klasą, przyjaciółmi, mamą, tatą, babcią i dziadkiem!

 

Ciekawostka!

Warto pamiętać o tym, że każdy może przesłać swoją fotkę z książką w łóżku na adres podany na stronie kampanii (nieczytasz@gmail.com). Istnieje możliwość, że zostanie ona wykorzystana na kolejnej wystawie lub w kalendarzu wydawanym rokrocznie przez Grupę Twórczą Qlub Xsiążkowy. Powodzenia! (MJD)