Tęsknota za książką (ale i dobrym filmem) okazała się silniejsza od utrudnień spowodowanych reżimem pandemii. W poniedziałek 18 maja wznowiliśmy wypożyczanie i od razu przed biblioteką pojawiła się kolejka. Fakt, że główną jej przyczyną były przepisy nie pozwalające na swobodny wstęp do środka i samodzielne „buszowanie” między regałami, więc trzeba trochę poczekać na realizację zamówienia, w dodatku w maseczce i rękawiczkach.
Utrudnienie nie zraziło jednak Czytelników. Przez trzy dni przyszło ich blisko pół tysiąca. Oczywiście, pierwsi byli stali bywalcy naszej biblioteki, którzy od kilku dni dzwonili, pytając o otwarcie: zupełnie młodzi i trochę mniej. Ale nie tylko, bo od pierwszego dnia zapisujemy nowych.
I to wszystko w czasie, kiedy niedogodności jest dużo. Przede wszystkim został ograniczony czas wypożyczania: od poniedziałku do środy w godz. 9–13, w czwartek i piątek w godz. 14–18, a w sobotę biblioteka jest nieczynna. Wskazane jest wcześniejsze zamawianie książek przez katalog biblioteki na stronie www, telefonicznie 71 717 22 37 wew. 34, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: dkk@kultura-oborniki.pl.
Ale są też „plusy dodatnie”: można wypożyczać jednorazowo więcej książek niż przewiduje regulamin biblioteki, a przynajmniej do końca wakacji nie pobieramy opłat za przetrzymanie książek!

(AnB)
Zdjęcia: A. Buryło