W związku z licznymi pytaniami ponownie przypominamy Czytelnikom, że za okres, gdy biblioteka jest nieczynna z powodu epidemii COVID-19 (wywołanej koronawirusem) nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych książek, audiobooków, filmów itp. Przypomnienia o mijającym terminie wypożyczenia, jakie otrzymujecie Państwo e-mailowo, są generowane przez system automatycznie (program nie przewiduje wyłączenia tej funkcji), dlatego prosimy o ich zignorowanie. Po zniesieniu zakazu działalności bibliotek wszystkie terminy zostaną zresetowane (opłaty nie będą naliczane od 11 marca – data zamknięcia instytucji kultury w Polsce).

Jednocześnie przypominamy, że przez cały czas można korzystać z ok. 60 tysięcy książek: e-booków i audiobooków udostępnianych bezpłatnie na platformie Legimi, wśród których nie brak najnowszych bestsellerów!

Zarejestrowani Czytelnicy naszej biblioteki, którzy jeszcze nie mają dostępu do tej formy wypożyczania książek mogą taką lekturę rozpocząć. Wystarczy pod e-mailowym adresem: brosiak@kultura-oborniki.pl złożyć zamówienie, podając imię i nazwisko oraz nr karty czytelniczej. W odpowiedzi zainteresowane osoby otrzymają bezpłatny kod dostępu.

Osoby nie będące naszymi czytelnikami mogą – również nieodpłatnie korzystać z elektronicznych zbiorów ogólnie dostępnych np. Biblioteki Narodowej na platformie polona.pl lub bibliotek: Wolne Lektury – wolnelektury.pl, i Czytam – iczytam.pl, Lektury.gov – lektury.gov.pl, Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa – dbc.wroc.pl czy Europeana Collections – europeana.eu/pl.

Zachęcamy również do korzystania z zasobów bazy Cyfrowy Dolny Śląsk (http://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra).

(AnB)