20 listopada w naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelników grupy przedszkolnej MISIE z Przedszkola Publicznego w Obornikach Śląskich. Oficjalne przyjęcie dzieci do grona czytelników poprzedzone zostało przedstawieniem w wykonaniu uczniów kl. 5C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich.

Przedszkolaki wraz z paniami Sabiną Machowiak i Anetą Jaros oraz kierowniczką biblioteki Agnieszką Buryło obejrzały inscenizację, podczas której maluchy dowiedziały się, jak należy dbać o książki, jak je szanować i czego nie wolno robić czytając. Dzieci odgadywały także zagadki związane z bajkami, a następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie szanowania książek, wykorzystywania wiedzy w książkach zawartej, bycia pilnym czytelnikiem.

Nowych przyjaciół książek kierownik biblioteki pasowała na Rycerzy Książek. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko dostało książeczkę wraz z dyplomem, a potem, korzystając z nowej karty, wybrało z półek książkę do wypożyczenia. Uroczystość przygotowała Małgorzata Biernacka-Dahmani z działu dla dzieci i młodzieży.

(MBD)

Zdjęcia A. Buryło