W tym roku już po raz siódmy mieszkańcy naszej gminy brali udział w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu pod patronatem Pary Prezydenckiej. W sobotnie (8 września) przedpołudnie w parku przy bibliotece na dworcu pojawiło się około stu oborniczan. Przywitała ich dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Halina Muszak.

Na publiczne czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zdecydowało się blisko czterdzieści osób, w tym przedstawiciele gminnego samorządu: przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Zakęś oraz zastępca burmistrza Henryk Cymerman, którzy rozpoczęli lekturę. Kierownik biblioteki Agnieszka Buryło odczytała list prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników Narodowego Czytania.

Nas, jako organizatorów, najbardziej ucieszyła duża frekwencja oraz spektrum wiekowe uczestników: na ten niełatwy występ odważyli się zarówno nastolatkowie, jak i osoby liczące sobie lat …dziesiąt parę. Czytanie zamykała dyrektor Halina Muszak.

Choć rano zapowiadał się deszcz, jednak przed rozpoczęciem imprezy pojawiło się słoneczko, które towarzyszyło nam przez cały czas czytelniczego maratonu, a był on niekrótki, bo gdy najwytrwalsi ustawiali się do pamiątkowego zdjęcia zegary wskazywały, że zbliża się godz. 15. Imprezę prowadziła Grażyna Drzewiecka-Olszewska, która także przygotowała oprawę plastyczną.

(KJ, AnB)

Fot. A. Buryło