Dziś (6 października) mieliśmy wielką uroczystość. Odwiedziły nas po raz pierwszy razem ze swoimi paniami Skrzaty z Przedszkola Publicznego przy ul. Sikorskiego. Wiele z nich w bibliotece było już wielokrotnie: z rodzicami czy starszym rodzeństwem, ale dziś stały się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Pasowania na Rycerza Książki dokonały dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Halina Muszak, kierownik biblioteki Agnieszka Buryło i bibliotekarka Anna Kuczyńska.

Dwadzieścioro troje przedszkolaków samodzielnie wybrało i wypożyczyło swoje lektury. Wcześniej dzieci przyrzekły, że będą wypożyczone książki szanować, dbać o nie tak, żeby mogły służyć także innym.

Pani bibliotekarka Anna Kuczyńska sprawdziła, że przedszkolaki doskonale wiedzą, jak się obchodzić z książką: że nie wolno po niej kreślić, mazać wyrywać oraz zginać kartek. Że do lektury trzeba zawsze zasiadać z czystymi rękami i nie wolno podczas czytania jeść. Książki trzeba przechowywać tak, żeby nic jej się nie stało – zwłaszcza gdy ktoś ma młodsze rodzeństwo – i oddawać do biblioteki w terminie, żeby inni też mogli z niej korzystać…

(AB)

Fot. A. Buryło