Już dotarły do nas nowe kody do czytelni internetowej IBUK Libra. Otrzymaliśmy dostęp do 2590 tytułów.
Serwis IBUK Libra umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw, zarówno literatury pięknej, lektur, poradników, podręczników jak i pozycji naukowych i popularnonaukowych.
Skorzystać z platformy mogą wszyscy nasi Czytelnicy posiadający karty biblioteczne. Wystarczy zgłosić się do biblioteki – w czasie pandemii najlepiej telefonicznie lub mejlowo – i pobrać indywidualny kod PIN do zdalnego dostępu.
Następnie należy wejść na stronę (zalecane przeglądarki: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub Internet Explorer od wersji 10): http://libra.ibuk.pl/ zarejestrować się i utworzyć osobiste konto myIbuk. Podczas rejestracji podajemy adres e-mail i hasło (oczywiście specjalnie wymyślone dla tego konta). Pomoże w tym filmik.
Dzięki kontu myIbuk można w czytanej pozycji np. zaznaczać tekst, wprowadzać zakładki, robić notatki, stworzyć wirtualną półkę z książkami, generować bibliografię czy korzystać ze słownika i encyklopedii. Więcej o funkcjach myIbuk na filmie.
Uwaga !
Wszystkie PIN-y aktywne do kwietnia 2020 zostały przedłużone na kolejny rok i Czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych.

(AnB)