W czwartek, 14 listopada gościliśmy w naszej bibliotece w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Joannę Bator – pisarkę, laureatkę literackiej nagrody Nike 2013 r., którą otrzymała za książkę „Ciemno prawie noc”,  publicystkę, eseistkę , antropolożkę, stypendystkę uniwersytetów w Londynie, Nowym Jorku, Tokio, ale również podróżniczkę, miłośniczkę Japonii, biegania, kotów i uważnego życia.

Autorka przeniosła nas w świat swoich książek, dzieciństwa w rodzinnym Wałbrzychu, opowiedziała o wspaniałym czasie w Japonii, miłości do biegania, kotów, przyjemności jaką daje uprawianie ogrodu. Z radością wyjaśniła czym jest egzotycznie brzmiące kintsugi, wabi-sabi, taniec butoh.

Ogromna wiedza pisarki, kultura osobista  i wdzięk sprawiły, że czas upłynął niepostrzeżenie i po pytaniach czytelników przyszła pora na wspólne zdjęcia i podpisywanie książek, co dla miłośników  Joanny Bator niezwykła rzecz.  Spotkanie pozostawiło w  nas  piękne wrażenia, bo i klimat spotkania miał charakter ciepły i serdeczny.  Pozostaną wspomnienia, zdjęcia, ciekawe opowieści oraz wpis do księgi pamiątkowej. Do miłego Pani Joanno!

Gości przywitała dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury – Halina Muszak, spotkanie prowadziła Beata Rosiak, a nad wszystkim miała pieczę kierownik biblioteki Agnieszka Buryło.

 (B.R.)

Zdjęcia: A. Buryło