Przypominamy, że od 18 maja – w ramach znoszenia ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19 – w bibliotece można wypożyczać książki, audiobuki i filmy, a także zwracać już przeczytane, wysłuchane i obejrzane. Odbywa się to  bez dostępu Czytelników do wnętrza biblioteki. Nie można więc samemu wybierać książek z półek, korzystać z czytelni czy kawiarenki internetowej, drukować, skanować lub kopiować dokumentów

Zmieniły  się też godziny otwarcia dla Czytelników.

Czekamy na Was:

w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9 – 13

w czwartki i piątki w godz. 14 – 18

w soboty biblioteka jest zamknięta.

Dla bezpieczeństwa własnego, innych użytkowników oraz naszego prosimy o przychodzenie do biblioteki w maseczkach i w rękawiczkach, dezynfekowanie dłoni we wskazanym przez nas miejscu oraz o zachowanie dystansu – co najmniej 2-metrowej odległości – pomiędzy różnymi osobami.

Jest też dobra wiadomość: przez cały czerwiec każdy może wypożyczyć na wakacje tyle książek, ile planuje przeczytać przez dwa kolejne miesiące!

Namawiamy także do wcześniejszego zamawiania książek przez katalog biblioteki na stronie www, telefonicznie 71 717 22 37 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: dkk@kultura-oborniki.pl

Przypominamy też, że  W DALSZYM CIĄGU NIE POBIERAMY OPŁAT ZA PRZETRZYMANIE KSIĄŻEK (większość teraz oddawanych jest po terminie).

(AnB)