We wtorek, 26 kwietnia ostatecznie zakończyliśmy warsztat „O finansach… w bibliotece”. Dwie kursantki, które nie mogły wziąć udziału w finałowym spotkaniu całej grupy, zapoznały się z piątym modułem poświęconym bankowi centralnemu i zagadnieniom pokrewnym.

Panie szczególnie zainteresowała kwestia zabezpieczeń banknotów – polskich i euro – przedstawiona na stronach NBP oraz Europejskiego Banku Centralnego. Sporo emocji wzbudził też – rzecz jasna – temat korzyści i kosztów związanych z wprowadzeniem euro.

Okazało się, że wiele z poruszonych w tym module problemów ma bardzo praktyczne znaczenie i wpływ na życie codzienne każdego z nas.

Oczywiście uczestniczki wypełniły test ze 100% trafnością – gratulujemy doskonałego wyniku! Na koniec nastąpiło uroczyste rozdanie certyfikatów i pamiątek oraz miła pogawędka przy kawie.

Cieszy nas informacja zwrotna, jaką już otrzymujemy od byłych kursantów. Wszyscy zgodnie przyznają, że zarówno wiadomości ekonomiczne, jak i – utrwalona podczas kursu – umiejętność obsługi komputera, są bardzo przydatne na co dzień. Projekt wzbudził ogromne zainteresowanie tematem, a nam oprócz satysfakcji zawodowej zjednał ogromną sympatię uczestników. Do tej pory spotykamy się z wyrazami wdzięczności i pytaniami o ciąg dalszy… To naprawdę bardzo miłe:) (MJD)